Neretai USB atmintinės nebegali patenkinti duomenų perkėlimo reikmių ir tenka žvalgytis į kitokio tipo duomenų saugojimo laikmenas. Vienas iš optimaliausių sprendimų – 2.5 colio išoriniai kietieji diskai.
Jei kaip tik ieškote išorinio kietojo disko, tai rekomenduoju perskaityti šią Apacer Share Steno AC601 apžvalgą. AC601 modelis komplektuojamas su 0GB (be kietojo disko)/ 320GB/ 500GB kietaisiais diskais, taigi reikiamą talpą išsirinks kiekvienas. Apacer kietojo disko dėklas taip pat turi eSATA jungtį , kuri leidžia perkelti failus kelis kartus greičiau nei per USB 2.0.
Pakuotė
AC601 atkeliauja stilingoje dėžutėje su permatomu langeliu, pro kurį matosi pats produktas. Išpakavus Apacer AC601 randame nemažai priedų, tačiau pasigedau nuolatinės srovės blokelio ar kokio kito maitinimo laido. Žinoma, jo reikia tik išskirtiniais atvejais, tačiau jei jau yra toks lizdas išoriniame kietajame diske, tai būtų naudinga jį gauti kartu. Tiesa, malonu, kad Apacer pridėjo odinį dėklą, kuris turėtų papildomai apsaugoti AC601 nuo pažeidimų.
Pakuotės turinys:
- Išorinis kietasis diskas
- eSATA kabelis
- USB kabelis (Y tipo – mini USB išsišakoja į du USB)
- Odinis dėklas
- Instrukcija
- Programinės įrangos CD
Dizainas
Apacer AC601 kietojo disko dėklas atrodo gana patraukliai. Viršus pagamintas iš sidabro spalvos aliuminio, o apačia iš šviesiai pilko plastiko. Tarp nuolatinės srovės, USB 2.0, eSATA jungčių ir greitųjų kopijų mygtuko randame mėlyną LED indikatorių, kuris nelabai dera prie bendro dizaino, tačiau leidžia suprasti kada diskas įjungtas ir kada yra įrašomi/nuskaitomi duomenys. Apačioje randame guminius padelius, kurie uždengia korpuso sutvirtinimo varžtelius ir tuo pačiu sumažina vibraciją. Visi AC601 paviršiai atspindintys, todėl gana gerai matosi įbrėžimai ir pirštų antspaudai, manau, kad panašios problemos išlieka ir juodos spalvos produkte. Laimei, viską kompensuoja stilingas odinis dėklas, nes jis tuo pačiu apsaugo korpusą ir nuvalo paviršius.
Matmenys: 134 x90x17.8 mm
Svoris: 79g (tik dėklas), 171 g (su HDD)
Charakteristikose nurodyta, kad Apacer AC601 korpuso konstrukcija apsaugo kietąjį diską nuo kritimų iš 120cm aukščio. Odinis dėklas papildomai sugeria smūgius, taigi kietasis diskas, esantis AC601 modelio viduje, tikrai turėtų išgyventi kritimą iš nurodyto aukščio. Žinoma, nepatariu mėginti patikrinti šios savybės su savo nauju išoriniu kietuoju disku…
Duomenų perkėlimo sparta
Rašymo ir skaitymo greičiai yra bene svarbiausios charakteristikos, apibūdinančios kietuosius diskus. Apacer AC601 dėklo viduje randame 2.5 colio, 5400 RPM, 8 MB spartinančiosios atmintinės WD Scorpio Blue kietąjį diską, taigi iš tikro matuosiu šio HDD pasiekiamus greičius per USB 2.0 ir eSATA sąsajas.
Apacer nurodoma sparta:
USB (rašymas – iki 30MB/s, skaitymas – iki 35MB/s)
eSATA (rašymas – iki 87MB/s, skaitymas – iki 92MB/s)
Atlikdamas savo spartos nustatymo testus naudojau HD Tune Pro programą, nes ji tiksliausiai parodo tikrąją spartą, kurios galima tikėtis naudojant išorinį kietąjį diską. Papildomai atlikau ir CrystalDiskMark 500MB failo linijinio rašymo/skaitymo testą, tačiau rezultatai labiau atspindi greičius, kurių galima tikėtis kol HDD dar beveik tuščias. Testo rezultatus įtakoja naudojamo kompiuterio charakteristikos, todėl testus atlikau personaliniame ir nešiojamajame kompiuteriuose. Taip pat naudojau Apacer pridedamą TurboHDD programinę įrangą, kuri leidžia iki 55% padidinti perkėlimo spartą.
Kompiuterių charakteristikos:
PC
CPU: Intel Core2 Quad Q6600 @ 2.4GHz
RAM: 2 GB DDR2-800
VGA: ATI Radeon HD 2600 XT (512 MB)
HDD: Seagate Barracuda 7200.10 400GB
Laptop
CPU: Intel Core2 Duo T6400 @ 2.00GHz
RAM: 4 GB DDR2-800
VGA: ATI Mobility Radeon HD 4650 (1024 MB)
HDD: WD Scorpio Blue 500GB
Tai pirmoji išorinio kietojo disko apžvalga ir neturiu su kuo palyginti gautų rezultatų, tačiau peržvelgęs kitas apžvalgas (Apacer AC202 320GB, Verbatim PHD 500GB, ClickFree HD701, Samsung G2 500GB), galiu teigti, kad AC601 vidutiniai duomenų perkėlimo rezultatai nė kiek nenusileidžia, o kai kur ir lenkia maksimalius kitų išorinių kietųjų diskų rezultatus. Prie to didžiąja dalimi prisideda TurboHDD programa, nes išjungus ją, AC601 pastebimai atsiliktų nuo konkurentų. Tiesa, HDD atsako laikas kiek didokas – 18.1 ms (eSATA).
Bandant Apacer AC601 taip pat turėjau galimybę išmėginti nešiojamajame kompiuteryje esančią eSATA jungtį, kurios iki šiol dar nebuvau naudojęs. Norint prijungti kietąjį diską per eSATA, tenka papildomai jungti ir USB kabelį maitinimui, tačiau du kartus didesnė duomenų perkėlimo sparta atperka visus nepatogumus. Jei turite kompiuterį su eSATA jungtimi, patarčiau rinktis išorinį kietąjį diską, kuris taip pat palaiko šią jungtį, nes tai padės sutaupyti brangų jūsų laiką keliant didelius failus. Žmonėms, kurie renkasi naują kompiuterį, jau reikėtų žvalgytis į motinines plokštes, turinčias USB 3.0 jungtį, nes su naujuoju standartu duomenų perkėlimo sparta praktiškai nebesiskiria nuo vidinio kietojo disko spartos.
Programinė įranga
Kartu su Apacer AC601 atkeliauja ir programinės įrangos diskas su TurboHDD, SecureDriveEX2 Lite ir PCClone Ex Lite programomis. TurboHDD nauda paaiškėjo greičio testų metu, o likusias apžvelgsiu dabar. SecureDriveEX2 Lite – programa, skirta duomenų apsaugai. Ji leidžia sukurti viešą ir slaptažodžiu apsaugotą particiją Apacer išoriniame kietajame diske. PCClone EX Lite programos pagalba galima užprogramuoti greitųjų kopijų funkciją, tereikia pasirinkti norimus aplankus kompiuteryje ir kiekvieną kartą paspaudus mygtuką, esantį greta kitų jungčių AC601 priekyje, failai bus nukopijuoti automatiškai.
Išvados
AC601 dizainas turi trūkumų, tačiau juos anuliuoja puikus odinis dėklas. Dėl USB 2.0 sąsajos ribotumo, išorinių kietųjų diskų greičiai skiriasi labai nedaug, todėl AC601 modelis yra pranašesnis turėdamas eSATA palaikymą. Net ir naudojant USB 2.0 gelbsti Apacer pridedama TurboHDD programa, kurios nauda yra akivaizdi.
Jei ieškote funkcionalaus išorinio kietojo disko už priimtiną kainą, tada Apacer Share Steno AC601 – kaip tik jums. AC601 320GB Lietuvoje kainuoja apie 230 LT.
Susijusios naujienos:
- Apacer AC601 320GB išorinio kietojo disko išpakavimas Apacer Share Steno AC601 320GB išorinio kietojo disko išpakavimo vaizdo...
- AC430 – pirmasis USB 3.0 išorinis kietasis diskas iš Apacer Apacer nusprendė prisijungti prie kompanijų, kurios siūlo kietuosius diskus su...
- Apacer Audio Steno AU851 mp4 grotuvo išpakavimas Apacer AU851 MP4 grotuvo išpakavimo ir trumpo pristatymo vaizdo įrašas....
- Apacer Audio Steno AU851 MP4 grotuvo apžvalga Apacer kompanija mažai žinoma kaip MP3/MP4 grotuvų gamintoja, tačiau Apacer...
- ADATA pristato 3.5 colių išorinį kietąjį diską su USB 3.0 sąsaja ADATA kompanija pristato savo pirmąjį 3.5 colių išorinį kietąjį diską...