Apacer kompanija mažai žinoma kaip MP3/MP4 grotuvų gamintoja, tačiau Apacer AU851 modelis iš kitų išsiskiria 7.8mm storio ir vos 38 gramų svorio korpusu, 2.4 colio spalvotu ekranu ir svarbiausia -- maža kaina. Mano bandytas grotuvas buvo 2GB talpos, tačiau taip yra 4GB/8GB/16GB versijos. Atmintį papildomai galima praplėsti Micro SD/SDHC kortelėmis.
Pakuotė
AU851 atkeliauja įprastinio Apacer dizaino dėžutėje su permatomu langeliu ir juodai žaliu spalviniu apipavidalinimu. Išpakavus dėžutę randame gana standartinius priedus. Džiugu tai, kad Apacer net ir į mažos vertės produkto pakuotę įtraukia medžiaginį maišelį, nes dažnai tą padaryti pamiršta žymiai brangesnių grotuvų gamintojai.
Pakuotės turinys:
- MP4 Grotuvas
- Ausinės
- USB kabelis
- Minkštas maišelis grotuvui
- Programinės įrangos CD
- Greitojo paleidimo gidas
Dizainas
Paėmus į rankas Apacer AU851 MP4 grotuvą stebina lengvas svoris, tačiau tuo pat metu ir korpuso tvirtumas. AU851 nugarėlė ir apvadai yra metaliniai, todėl laikydami jį rankoje tikrai nesumaišysite su panašios kainos plastmasiniais kiniškais grotuvais. Tekstūros, esančios ant metalinių paviršių, tarnauja ne tik kaip malonus dizaino elementas, tačiau turi ir praktinę reikšmę – ant metalinių paviršių nesimato pirštų antspaudų.
Grotuve galima įžvelgti gana aiškų komponentų atskirimą: 2.4 colių ekranas yra kairėje pusėje, o sensoriniai valdymo mygtukai ir visos jungtys – dešinėje. Įjungimo/užrakinimo mygtukas įtaisytas ant viršutinės grotuvo sienos virš sensorinių mygtukų, todėl AU851 galima laikyti ir valdyti viena ranka.
AU851 dizainas ir komponentų išdėstymas yra pasirinktas labai protingai, tačiau įjungus grotuvą neįmanoma nepastebėti kelių trūkumų. Pirma, sensoriniai mygtukai nėra labai patogūs ir reikia šiek tiek laiko prie jų priprasti. Savo nedideliu 1.4 colio Sandisk Fuze su valdymo ratuku galėčiau naudotis net ir su pirštinėmis, o su Apacer AU851 to tikrai nepavyktų padaryti. Antra, AU851 lenkia daugumą panašios kainos grotuvų, tačiau vartotojo sąsaja yra būtent tokia, kokios tikėtumėmės pirkdami kinišką grotuvą. Neabejotinai, vartotojo sąsaja yra didžiausias šio grotuvo minusas, nes ji visiškai neišnaudoja 2.4 colių ekrano, spalvinė gama niūri, o vaikščiojimas po ją yra tikras galvosūkis, nes vienur norint grįžti atgal reikia spausti Play/Stop, o kitur laikyti Menu mygtuką.
Apacer AU851 grotuvo didžiausias trūkumas galėtų būti ištaisytas su programinės įrangos atnaujinimu, tačiau tam reikėtų perkurti visą vartotojo sąsaja iš naujo.
Galimybės
Grotuvo palaikomų video ir audio formatų sąrašas nėra labai platus, tačiau grotuvas atpažįsta populiariausius audio formatus ir to visiškai pakanka. Pats muzikos grotuvas gana elementarus, groja muzika, leidžia pasirinkti iš 7 ekvalaizerių bei keisti dainų kartojimo nustatymus. Taip pat palaikomi grojaraščiai, tačiau pačiame grotuve jų sukurti nepavyks.
Vaizdo įrašų grotuvas dar paprastesnis, tačiau savo darbą atlieka puikiai. Klipai, konvertuoti su pridedama programine įranga, groja sklandžiai, tačiau jei norite aiškesnio vaizdo, rinkitės MP4 su didesniu ekranu. Grotuve taip pat randame FM radijo imtuvą su 30 stočių išsaugojimo bei radijo transliacijos įrašymo funkcijomis.
Toliau seka mažiau naudojamos programos: diktofonas, nuotraukų albumas ir TXT failų skaityklė. Diktofonas gali praversti, tačiau dėl mažo ekrano kitos dvi programos nelabai vertingos ir greičiausiai jas retai kada įsijungsite.
Garso kokybė
Apacer AU851 išgaunamas garso lygis nustebino, nes su Earbud tipo ausinėmis garso lygis užtektinai didelis jau nuo 1/3 didžiausio galimo. Tai leidžia prie AU851 jungti didesnes Headphone tipo ausines ir mėgautis dar kokybiškesniu garsu.
Kartu su grotuvu atkeliaujančios Earphone tipo ausinės išgauna labai vidutinišką garsą, tačiau tą patį galima pasakyti ir apie ausines atkeliaujančias su grotuvais už 100, 200 ar 300 litų. Ausinių kainos gali viršyti MP4/MP3 grotuvo kainą, todėl gamintojai leidžia jums patiems išsirinkti ausines, pridėdami pačias paprasčiausias, kurios beveik neįtakoja pagrindinio produkto kainos.
Išvada
Apacer AU851, net ir su prasta vartotojo sąsaja, turi puikų kainos ir kokybės santykį. Sunku rasti kitą 2GB talpos grotuvą už 130 LT, kuris prilygtų AU851 dizainui ir funkcijoms. Atsižvelgiant į nedidelį prietaiso svorį ir metmenis, maksimalus baterijos tarnavimo laikas taip puikus: klausant muzikos – 8, žiūrint vaizdo įrašus – 4 valandos.
Susijusios naujienos:
- Nationite S:flo 4GB apžvalga Nusprendžiau nusipirkti grotuvą su lietimui jautriu ekranu. Išanalizavęs rinką atpsistojau...
- Pirmieji Sony NWZ-1000 Walkman įspūdžiai CES parodoje naujasis Sony grotuvas, taip ir liko po stikline...
- SanDisk Sansa Fuze 2GB apžvalga Taigi atėjo diena ir man įsigyti mp3/mp4 grotuvą. Tuo pačiu...
- Pirmas walkman grotuvas su lietimui jautriu ekranu Patikimi šaltiniai praneša, kad CES 2009 parodos metu Sony regiasi...
- Spb Weather 2.0 apžvalga Spb software – išmaniųjų telefonų ir delninukų programinės įrangos lyderis....
Tų pigių grotuvų siaubingi UI būna. Toks kiniškas netikrumo jausmas. Išskyrus Iriver, irgi ne high-end’as, bet padaro įspūdingai.
Kokio maksimalaus dydžio atminties kortelę palaiko?
kur tu jį radai už 130lt?
Lietuviškose el. parduotuvėse… Pasinaudok Google.
ivei i http://www.pigu.lt ivesk au851 ir rasi sar pigesniu