Praėjo daugiau kaip savaitė, kai savo nešiojamojo ir stalinio kompiuterio peles pakeičiau į Roccat Pyra Wired ir Wireless versijas. Išbandžiau peles tiek žaidžiant, tiek ir dirbant įvairiomis programomis. Žemiau rasite išsamią apžvalgą.
Pakuotės
Roccat Pyra Wired ir Wireless pelės atkeliauja kompaktiškose permatomo plastiko pakuotėse. Belaidės pelės versijos pakuotė žymiai didesnė, tačiau viduje randame ne ką daugiau priedų.
Pyra Wired:
- Pelė
- Transportavimo maišelis
- Roccat vartotojo ID kortelė
- Programinės įrangos mini CD
- Greitojo paleidimo gidas
Pyra Wireless:
- Pelė
- USB kabelis (baterijų įkrovimui)
- Belaidis Nano imtuvas
- Transportavimo maišelis
- Roccat vartotojo ID kortelė
- Programinės įrangos mini CD
- Greitojo paleidimo gidas
- 2 x AAA baterijos
Dizainas
Pamačius Roccat Pyra į akis krenta futuristinis korpuso dizainas, kuriame puikiai suderintas išlenktas viršus, kampuoti šonai ir lėtai pulsuojanti mėlyna šviesa, sklindanti pro plyšį viršuje. Pelės viršus pagamintas iš matinio plastiko, o šonuose yra atspindintis plastikas ir guma padengtos juostos, kurios pagerina pelės sukibimą su ranka. Abi peles malonu ir patogu laikyti rankoje, tačiau laidinė versija yra gana lengva ir man labiau patiko belaidė versija, kuri yra sunkesnė dėl viduje esančių baterijų.
Pelės dizainas yra simetriškas, todėl tinka tiek dešiniarankiams, tiek ir kairiarankiams. Jei įjungiant pelę laikysime nuspaudę abu šoninius mygtukus, pelė automatiškai persiorientuos į priešingą pusę. Simetriškas dizainas turi ir minusų: kairysis šoninis mygtukas gana lengvai nuspaudžiamas nykščiu, tačiau norint nuspausti mygtuką kitoje pusėje, reikia atlikti gana nenatūralų manevrą su bevardžiu pirštu.
Išpakavus Roccat Pyra pamaniau, kad ji šiek tiek per maža, nes ankščiau naudojausi žymiai didesne pele. Norint patogiai naudotis Pyra, nereikia stengtis ant jos pasidėti viso delno, pelę užtenka laikyti vien pirštais. Įpratus taip valdyti pelę, man jau nebeatrodo keistas jos dydis. Kai kas tai gali laikyti pelės trūkumu, tačiau nereikia pamiršti, kad Roccat Pyra yra skirta nešiojamųjų kompiuterių savininkams ir mobilumą mėgstantiems žaidėjams. Todėl šiuo atveju mažas dydis yra pliusas.
Galimybės
Roccat Pyra pelė turi tik 5 mygtukus (+2 skaičiuojant ratuką) ir šiuo punktu labiau primena ofiso graužiką, tačiau Roccat programinė įranga atveria platų galimybių ratą. EasyShift technologija leidžia mygtukams priskirti 6 papildomas reikšmes, kurios pasiekiamos laikant pelės Shift mygtuką, toliau galime kurti savo macro komandas bei visą tai išsaugoti atskiruose profiliuose. Taip pat galima pasirinkti, kad vienas profilis galiotų Windows aplinkoje, o kiti žaidimuose. Roccat suteikia jums pelės optimizavimo žaidimams įrankius, toliau viskas priklauso nuo jūsų fantazijos. Reikia paminėti, kad Roccat programinė įranga skirta tik Windows operacinėms sistemoms.
Kalbant apie galimybes, negaliu praleisti Roccat Pyra wireless baterijų krovimo per USB kabelį funkcijos. Iš pradžių, tai pasirodė naudinga smulkmena, tačiau dabar suprantu, kad USB kabelis – būtinas aksesuaras. Belaidė pelė baterijas ištuština per mažiau nei 8 valandas ir be USB kabelio, tektų įsigyti 3 poras atsarginių baterijų ir nuolatos krauti jas per sieninį įkroviklį. Tai didžiausias pelės minusas, nes net mano senoji belaidė pelė už 60 LT veikdavo apie savaitę. Beje, USB laidas skirtas tik baterijų krovimui, taigi nano imtuvą teks palikti kompiuteryje.
Greitis ir tikslumas
Bene svarbiausias faktorius renkantis žaidimų pelę yra jos tikslumas. Roccat Pyra Wired ir Wireless pelės turi 1600 DPI rezoliucijos optinius sensorius su 1000Hz atnaujinimo dažniu (žymeklio pozicija atnaujinama kas 1ms), net ir žaidžiant per 2.4 GHz belaidį ryšį, nepatirsite jokio vėlavimo. Išmėginau abi peles Call of Duty: Modern Warfare 2 žaidime ir galiu patvirtinti, kad jokio vėlavimo nepastebėjau ir Wireless versija veikia taip pat gerai kaip ir Wired. Tiesa, pasigedau galimybės nusistatyti norimą DPI, nes 400, 800 ir 1600 pasirinkimai yra per daug skirtingi.
Apibendrinimas
Nepaisant trumpo baterijų tarnavimo laiko ir keletos kitų smulkmenų, paminėtų aukščiau, Roccat Pyra yra puiki mobili žaidimų pelė. Sunku patarti ar pirkti Wired už 153 LT ar Wireless už 182 LT, tačiau jei man reikėtų pasilikti vieną iš jų, rinkčiausi Wireless, nes 1.5 metro laidas ir nešiojamasis kompiuteris nedera kartu.
Susijusios naujienos:
- Roccat Pyra Wired išpakavimas HDnaujienos.lt pristato jums Roccat Pyra laidinės žaidimų pelės išpakavimo vaizdo...
- Roccat Pyra – belaidė pelė mobilumą mėgstantiems žaidėjams Roccat kompanija pristato savo naują belaidę žaidimų klasės pelę, pavadinimu...
- Roccat Pyra Wireless išpakavimas Roccat Pyra Wireless palės išpakavimo vaizdo įrašas. Intensyviai naudoju abi...
- Roccat Alumic apžvalga Roccat Alumic yra kol kas pats brangiausias Roccat pelės kilimėlis....
- Razer Naga – MMO pelė su skaičių klaviatūra Razer pristatė du naujus produktus: Razer Naga pelę ir Megasoma...
eina sau, kaip trumpai baterijos laiko. Aisku cia zaidimu pele, bet paprastos logitech’o peles veikia apie metus be baterijos pakeitimo, tai 8 valandos yra nedovanotina.
Net Razer Mamba už 450 LT <14 valandų telaiko. Galima daryti išvadą, kad tikslumas reikalauja nemažų energijos sąnaudų.
turiu logitech g7 seniau laikydavo apie ~10 valandu dabar apie 5-6. Tai teko isigyt g5
O as uz 125 nusipirkau laidine is skytech. Ziauriai geras daikciukas