Šiandien Canonical pradeda naujos Ubuntu operacinės sistemos platinimą. Naujoje Ubuntu 10.04 versijoje, be smulkių pataisymų ir patobulinimų, buvo sutrumpintas operacinės sistemos krovimosi laikas (ypač pagreitėjo kompiuteriuose su SSD kaupikliais). Taip pat buvo pridėtos kelios naujos funkcijos: į socialinius tinklus orientuotas „Me menu“, nauja Ubuntu Software Center 2.0 versija lengvesnei programų paieškai, Ubuntu One – failų saugojimo internete paslaugos, integracija bei Ubuntu One muzikos parduotuvė.
Video įrašų galerija
Jau galima parsisiųsti galutinę Ubuntu 10.04 „Lucid Lynx“ versiją
Pirmas Nokia N8 pavyzdinis vaizdo įrašas
Jeigu mobiliojo telefono kamera yra vienas iš prioritetų renkantis naują telefoną, tada tikrai turėtumėte atkreipti dėmesį į po keletos mėnesių pasirodysiantį Nokia N8 telefoną. Šio telefono 12 megapikselių kamera su auto fokusu yra pajėgi įrašinėti 720p HD vaizdą, o Xenon blykstė padės užfiksuoti norimą akimirką ir esant blogam apšvietimui. Nokia norėdama pademonstruoti savo N8 telefono funkcionalumą išleido pavyzdinį video įrašą, nufilmuota su šio telefono prototipu. Kaip patys matote, vaizdo kokybė yra viena iš geriausių, kokia tik įmanoma išgauti su telefonine kamera (vaizdo įrašas žemiau).
Samsung pristatė 20 nm klasės „NAND Flash“ atmintinę
Samsung kompanija pristatė pirmuosius 20 nm klasės NAND lustus, skirtus naudoti „Secure Digital“ (SD) tipo atminties kortelėse ir integruotose atmintinėse. Pirmasis 32 Gb NAND lustas patenkins vis didėjantį atmintinių talpos poreikį, kuris atsiranda dėl populiarėjančių išmaniųjų telefonų, aukštos klasės IT prietaisų ir sparčiųjų atminties kortelių.
„Prabėgus vos vieneriems metams nuo 30 nm klasės NAND gamybos pradžios „Samsung“ pristato naujos kartos 20 nm klasės NAND lustus, kurie yra našesni ir apdoroja didesnį duomenų kiekį,“ – teigė „Samsung Electronics“ atminties skyriaus prezidentas Soo-In Cho. Pasak jo, naujieji 20 nm klasės NAND – tai ne tik reikšmingas žingsnis procesų projektavimo, bet ir technologijų pažangos srityje.
Balansuojančio roboto projektas atnaujintas
Pagaliau sulaukiau visų internetu užsisakytų detalių ir pradėjau eksperimentuoti su jomis. Arduino valdiklis, akselerometras ir du servo varikliukai galiausiai turėtų susijungti į vieną balansuojantį robotą v2.0. Pirmoji roboto versija buvo įgyvendinta pagrinde mechaniškai (akselerometras buvo paprasčiausia švytuoklė), o dabar nusprendžiau viską padaryti kitaip ir įgyti mikrovaldiklių programavimo žinių, kurios pravers studijuojant Computer Science.