Pastaruoju metu HTC kūrė vien telefonus su Android operacine sistema, tačiau jau kuris laikas naujienų portaluose sklando gandai apie naują Windows Mobile prietaisą.
HTC Firestone (LEO) žada būti neblogas Windows Mobile operacinę sistema palaikantis telefonas. Kol kas informacija labai miglota, tačiau galimas daiktas, kad HTC Firestone turės 1 GHz Snapdragon procesorių ir Capacitive ekraną. Taigi, tai būtų jau antras telefonas su sparčiuoju 1GHz Snapdragon procesoriumi.
HTC Firestone charakteristikos:
- Quad-band GSM/EDGE connectivity
- Dual-band HSDPA connectivity (900/2100 MHz)
- 4.3 inch WVGA (480 x 800) capacitive touchscreen display
- Wi-Fi
- GPS, A-GPS
- Accelerometer
- Light & proximity sensors
- 3.5mm headset jack
- 5MP autofocus camera with dual LED flash
- 512MB flash memory, 320MB RAM
- MicroSD card support
- 1230 mAh battery
- 121 x 67 x 11 millimeters
Visoje šioje informacijoje yra vienas kabliukas. Capacite ekranai ir Windows Mobile sistema nedera kartu. Visos ankstesnės Windows Mobile versijos palaikydavo vien Resistive ekranus ir net naujausioje WinMo 6.5 versijoje niekas nepasikeitė. Windows Mobile nedraugauja su Capacitive todėl, kad WinMo sistema turi priešistorinė vartotojo sąsają, kurioje yra pilna mažų elementų. Kol kas WinMo 6.5 nėra oficialiai išleista, todėl galimas daiktas, kad Windows pridės Capacitive ekrano palaikymą
Mažiau su lietimui jautriais ekranais susipažinusiems skaitytojams paaiškinsiu kuo skiriasi Capacitive ir Resistive technologijos. Kol kas nesugalvojau kaip išversti Resistive ir Capacitive, todėl naudosiu angliškus pavadinimus. Capacitive ekranai reaguoja į bet kokio, elektrai laidaus daikto prisilietimą (naudoja iPhone, Palm Pre ir Android G1). Resistive ekranai, kaip jau sufleruoja pavadinimas, veikai pasitelkdami pasipriešinimą. Taigi, Resistive tipo ekraną reikia iš tiesų paspausti, kad jis užfiksuotų prisilietimą.
Capacitive ir Resistive ekranai turi savų pliusų ir minusų.
Resistive
Pliusai:
- Pigi technologija
- Labai tikslūs naudojant pieštuką (stylus)
- Veikia priešiškose aplinkose (Purvinas ekranas nekliūtis)
Minusai:
- Reikalinga jėga
- Dėl oro tarpo ir kitų papildomų sluoksnių prarandamas ryškumas
- Nepalaiko daugiajutiminio lietimo funkcijos (jau yra pademonstruoti Resistive ekranai su multi touch, tačiau tai ateities technologijos)
- Greičiau susidėvi
Capacitive
Pliusai:
- Nereikia spausti ekrano
- Mažiau papildomų sluoksnių, todėl ekranai yra ryškesni
- Palaiko daugiajutiminę funkciją
Minusai:
- Brangesnė gamyba
- Sunku sukurti pieštuką, skirtą tokiam ekranui, nes jis turi būti laidus elektrai ir gerai kontaktuoti su paviršiumi
- Prisilietimas blogiau fiksuojamas ekrano kampuose
Nėra susijusių naujienų.
Capacitive “Prisilietimas blogiau fiksuojamas ekrano kampuose” kas čia per briedas? specialiai išbandžiau ir kampus ir viduri ekrano, veikia visur gerai vienodai.
O del “pieštuko” kaip rašoma turi buti laidus elektrai, tai teoriškai paėmus metalinę savaržėlę turėtų veikti?? realiai nėvelnio.
Neturiu prietaiso su Capacitive ekranu, kad realiai patikrinčiau, bet pagal teorinę medžiagą taip tūrėtų būti. Dėl sąvaržėlės, tai ji neatitinka antrojo punkto “gerai kontaktuoti su paviršiumi”.